Jak mała firma może łatwo i tanio zyskać stronę www?

0
(0)

By dotrzeć do potencjalnych klientów, możesz wykorzystać różne kanały. Strona internetowa to jeden z pomysłów, by poinformować o swojej obecności na rynku. Ile kosztuje stworzenie i utrzymanie strony?


Jeżeli jesteś właścicielem niewielkiej, lokalnie działającej firmy, to z pewnością masz ograniczony budżet na wykonanie strony internetowej. Dziś cena nie stanowi jednak większego problemu, bo na rynku działa wiele firm zajmujących się tworzeniem witryn. Duża konkurencja sprawiła, że obecnie stosuje się wiele ciekawych rozwiązań. Jakich? Na co powinieneś postawić, by móc cieszyć się nowoczesną, ciekawie prezentującą się stroną internetową?

Indywidualny projekt lub szablon

Jeżeli chcesz mieć stronę www, to masz dwie możliwości: możesz zamówić indywidualny projekt, ale możesz również postawić na szablon. Pierwsze rozwiązanie jest stosunkowo drogie, drugie zaś jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Firm tworzących i sprzedających szablony jest na rynku wiele. Problem w tym, że nie wszystkie oferują kompleksową pomoc.

Osoby decydujące się na zakupienie szablonu strony www, faktycznie otrzymują dostęp do panelu administracyjnego. Po zalogowaniu się, muszą samodzielnie wypełnić witrynę treścią i dodać zdjęcia. To wymusza konieczność zapoznania się z technologią wykorzystaną przy tworzeniu strony. Przedsiębiorca traci zatem czas – musi opanować system, by móc rozmieścić poszczególne elementy. To rozwiązanie czasochłonne, które nie sprawdza się w każdym przypadku.

Należysz do grupy przedsiębiorców ceniących swój czas? Rozwiązaniem dedykowanym tobie jest kompleksowa usługa. Taką oferuje m.in. Firma.pl. Po wybraniu szablonu strony, klient jest zobowiązany przesłać wszystkie materiały – treść czy zdjęcia. Są one wprowadzane do szablonu przez pracownika wspomnianej firmy, dzięki czemu klient nie musi kłopotać się z dostosowaniem wyglądu strony.


Ile to kosztuje?

Wykonanie strony www może kosztować tysiące złotych, może być jednak znaczenie tańsze – wiele zależy od tego, czy zdecydujesz się na indywidualny projekt czy szablon. Dla niewielkich firm, które nie działają w branży kreatywnej, z powodzeniem sprawdzają się witryny oparte o szablon. Wybierając takie rozwiązanie, możesz sporo zaoszczędzić. Tanie strony www w oparciu o szablon różnią się jednak ceną. Podobnie jak w przypadku technologii, firmy oferujące szablony proponują dwa rozwiązania.

Pierwszy to miesięczny abonament. Cena jest kusząca, zazwyczaj jest to kilkanaście złotych miesięcznie. Ale strona internetowa to narzędzie mające służyć firmie przez wiele lat. Po podliczeniu kosztów użytkowania takiej strony przez dłuższy okres może się okazać, że wydana kwota była faktycznie wyższa niż cena najdroższej oferty zaprojektowania indywidualnej witryny.

Obok powyższego systemu rozliczeń funkcjonuje jeszcze jeden – klient płaci jednorazowo za zakup szablonu i wprowadzenie treści czy zdjęć do panelu administracyjnego. Jednorazowo rachunek jest wyższy, ale w perspektywie roku czy nawet kilkunastu lat przedsiębiorca faktycznie oszczędza sporo pieniędzy.

Strona musi być dostosowana do oczekiwań użytkowników

Decydując się na firmową stronę internetową, musisz być świadomy tego, że trendy wciąż się zmieniają. Od kilku lat strony www można wyświetlać na urządzeniach mobilnych, np. smartfonach. Nie oznacza to jednak, że wszyscy przedsiębiorcy korzystają z responsywnych witryn. Skoro tak, to stawiając właśnie na taką stronę, masz szanse dotrzeć do tych klientów, którzy poszukują produktów lub usług, korzystając ze smartfonów czy tabletów.

Wybierając szablon, nie musisz martwić się nie tylko o jego aktualizacje, lecz także zmiany na rynku. Firmy oferujące takie rozwiązania są świadome zmian zachodzących w sieci i właśnie dlatego na bieżąco dostosowują swoją ofertę do oczekiwań klientów. Postaw na nowoczesną stronę, by zyski twojego przedsiębiorstwa były jeszcze wyższe niż dotychczas.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *