Jak skutecznie monitorować otoczenie domu?

0
(0)

Są miejsca, w których kamery montuje się obowiązkowo. Przychodnie, szkoły, stadiony, prywatne firmy czy urzędy. To nie tylko idealny sposób na monitorowanie pracy zatrudnionych osób, ale także BEZPIECZEŃSTWO. I właśnie w związku z tym zwiększeniem bezpieczeństwa, montujemy kamery również w obejściu naszych domów – by skutecznie je monitorować.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, od wyboru dobrego sprzętu. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują kompletne zestawy do monitoringu domu. Warto przyjrzeć się bliżej systemowi monitoringu CCTV, który posiada w komplecie specjalny rejestrator a także cztery kamery zewnętrzne, idealnie nadające się do monitorowania otoczenia domu. Obraz z kamer zapisywany jest na twardym dysku o dużej objętości , dzięki czemu można umieszczać na nim nagrania z kamer nawet z kilku dni. Jest jeszcze jedna, ważna cecha tego systemu monitorowania. Wprawdzie zwykle przeglądamy obraz z kamer na tradycyjnych monitorach LCD, które posiadają wejście VGA, albo na telewizorach z wejściem HDM, jednak możemy także obserwować obejście domu za pomocą Internetu, co jest prawdziwym ułatwieniem, kiedy jesteśmy poza domem –na przykład na wakacjach. W takiej sytuacji, zawsze gdy włączy się alarm, możemy na bieżąco sprawdzać, czy wszystko jest w porządku.

Jak wybrać system monitoringu?

Wybierając system monitoringu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Przede wszystkim niezwykle ważna jest pojemność dysku, na którym zapisywane będą poszczególne nagrania. To istotne, by w każdej chwili można było „cofnąć się w czasie” i powrócić do nagrań sprzed kilku dni. Ważna jest także jakość przetwarzanego obrazu. Właścicielowi monitoringu zależy na tym, by mógł rozpoznać postać, która została ujęta na nagraniu zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku- kiedy nie można już liczyć na żadne dodatkowe oświetlenie. Istotna jest również rozdzielność. Obecne kamery cyfrowe , zazwyczaj posiadają rozdzielczość 640×480. Należy też pamiętać o ZOOMie optycznym, który wykorzystywany jest głównie przy obserwacji dużych obiektów, a także kąt widzenia od którego zależy tak naprawdę to, ile kamer będzie trzeba umiejscowić w otoczeniu domu. Przy nocnej obserwacji idealnie sprawdza się też podczerwień. Jest jeszcze jedna, BARDZO istotna cecha, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie systemu monitorowania – wykrywanie ruchu. Całodobowe nagrywanie obrazu na twardy dysk może nie przynieść oczekiwanych efektów – otrzymujemy dużą objętość materiałów, których tak naprawdę nie jesteśmy w stanie w całości ocenić. Detekcja ruchu pozwala na włączenie nagrywania dopiero w momencie, kiedy w obrębie zasięgu kamery wykryto jakikolwiek ruch.

Ile kosztuje monitoring otoczenia domu?

W zależności od ilości elementów dołączonych do zestawu a także mocy kamer oraz wielkości dysku twardego ceny monitoringu mogą się znacząco różnić. Zestaw z czterema kamerami – średniej jakości, można kupić już za nie cały tysiąc złotych ale jeżeli użytkownikowi zależy na naprawdę dobrej jakości sprzętu musi nastawić się na koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę monitoruj.pl

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *