Jak zrobić lukier?

5
(1)

Zrobienie lukru między innymi do ozdoby pierników jest bardzo szybkie i bardzo proste. W kilka chwil możemy udekorować nasze smakowitości według własnego uznania. Poniżej prosty przepisów, jak zrobić lukier na kilka sposobów.

Jak zrobić najprostszy lukier?

Co potrzebujemy?

  • 15 dag cukru pudru
  • 1-2 łyżki gorącej wody
  • 2-3 łyżki soku z cytryny

Do cukru pudru wlewamy wodę i sok z cytryny. Dokładnie mieszamy, całość powinna być dosyć gęsta.
Gdy lukier jest zbyt rzadki to dodajemy jeszcze trochę cukru pudru. No i gotowe, tak właśnie wygląda przepis na najprostszy lukier. Możemy już nim polać nasze przepyszne pączki!

Jak zrobić lukier
Jak zrobić lukier – ozdoby

Jak zrobić lukier smakowy?

Jeżeli chcemy, aby nasz lukier miał bardziej oryginalny smak, możemy dodać do niego na przykład jeszcze jakiś dodatek, najlepiej o intensywnym smaku. Może to być na przykład kawa lub syrop malinowy.

Jak zrobić lukier kolorowy?

Do uzyskania tego efektu możemy posłużyć się chociażby powyższym przepisem na lukier smakowy. Dodanie do naszego lukru łyżeczki syropu malinowego, porzeczkowego czy pomarańczowego pomoże nam uzyskać bardzo ciekawy kolor.
Jeśli jednak nie chcemy ingerować jednocześnie w smak naszego lukru, możemy użyć barwników spożywczych.

Jak zrobić śnieżnobiały lukier?

Aby uzyskać zupełnie biały lukier należy dodać do powyższego przepisu jeszcze jedno białko. W tym przypadku musimy nasz lukier potraktować już mikserem. Miksujemy nasz lukier kilkanaście minut. Lukier musi być bardzo gęsty, jeśli jest za rzadki to dodaj jeszcze odrobinę cukru pudru.

Co potrzebujemy do lukru plastycznego?

  • 800 gram cukru pudru
  • 50 ml gorącej wody
  • 3 łyżeczki glukozy
  • 3 łyżeczki żelatyny
  • barwniki (opcjonalnie)

Do szklanki z gorącą wodą (50 ml) dodajemy żelatynę (3 łyżeczki) i mieszamy. Następnie dodajemy do tego jeszcze glukozę (3 łyżeczki) i ponownie mieszamy. Następnie wysypujemy cukier puder (3 szklanki) na blat. Blat najlepiej posmarować trochę olejem lub obsypać mąką.

Do tego dolewamy stopniowo przygotowaną wcześniej żelatynę. Całość powinna się wchłonąć. Ugniatamy, aż do uzyskania pożądanej masy.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *