Księgi Wieczyste online. Jak przeglądać za darmo?

0
(0)

Przeglądanie w internecie treści Ksiąg Wieczystych to już nie problem. Od kilku lat działa w Polsce program wyświetlający Księgi Wieczyste online, dzięki czemu można we własnym domu, bez zbędnego składania wniosków, sprawdzić stan prawny wpisany do KW, a zwłaszcza dział IV – czyli ewentualne obciążenia hipoteczne.

Jedyne potrzebna nam rzecz to numer księgi wieczystej. O tym jak go zdobyć pisaliśmy w artykule „Jak sprawdzić numer działki i Księgi Wieczystej”. Musimy również wiedzieć dla właściwości jakiego Sądu Rejonowego (lub jego wydziału zamiejscowego) dana księga jest założona.

Jeżeli mamy już te informacje, powinniśmy wejść na specjalną stronę, stworzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. www.ekw.ms.gov.pl . Tam wpisujemy numer, potwierdzamy kod z obrazka a następnie klikamy SZUKAJ. Jeżeli uzyskamy informację, że KW o danym numerze nie ma w bazie danych lub nie istnieje, należy sprawdzić czy prawidłowo wpisaliśmy jej numer. Jeżeli i to nie pomaga, może to oznaczać, że albo numer jest błędny, albo dana KW nie została jeszcze przeniesiona do systemu elektronicznego. Polecamy wówczas uzyskanie informacji poprzez podstronę Ministerstwa Sprawiedliwości i pobranie pliku „Wykaz wydziałów ksiąg wieczystych w których wdrożono system informatyczny„.

Należy pamiętać, że wydruk elektronicznej kw NIE STANOWI ODPISU KSIĘGI WIECZYSTEJ.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu