Obsługa inwestycji deweloperskich – jakie dokumenty są niezbędne?

0
(0)

Obsługa inwestycji deweloperskich to kompleksowe działania, dopasowane ściśle do każdego etapu inwestycji. Prawnik do spraw nieruchomości pomaga inwestorowi już od momentu planowania, po sporządzanie umów z kontrahentami i klientami, zdobywanie niezbędnych pozwoleń, aż po etap ostatni – komercjalizację lub sprzedaż nieruchomości.

Każdy krok związany z inwestycją deweloperską wiąże się ściśle z koniecznością posiadania odpowiedniej znajomości prawa w tym zakresie. Prawnik od nieruchomości jest zobowiązany do takiego działania w obrębie obowiązującego prawa, które przyniesie jego klientowi największy zysk, przy jednocześnie najniższych kosztach.

Sprawne działania eksperta pozwalają także na znalezienie najbardziej korzystnych rozwiązań oraz pominięcie tych, które mogą oznaczać dla klienta szkodę, czy np. wydłużenie niektórych procesów.

Fachowe doradztwo prawne podczas wszystkich działań, pozwala znacznie obniżyć ryzyko, spoczywające na deweloperze.

Dokumenty związane z obsługą inwestycji deweloperskich

Kwestia sporządzania niezbędnej dokumentacji, zdobywania koniecznych pozwoleń i postępowania zgodnego z aktualnymi postanowieniami prawnymi jest kluczowa. Niestety, konieczność tych działań często spędza sen z powiek deweloperom, a czasem nawet sprawia, że rezygnują oni z inwestycji.

Trzeba jednak podkreślić, że nie każda inwestycja deweloperska wymaga tak złożonych i skomplikowanych procedur. Do mniejszych przedsięwzięć zdecydowanie wystarczy podstawowa dokumentacja.

Zlecając obsługę inwestycji deweloperskich dobremu specjaliście, inwestorzy mogą mieć pewność, że nie zaskoczy ich żaden niuans, czy kruczek prawny, a wszystkie dokumenty zostaną sporządzone w należyty sposób.

Dokumentacja obsługi inwestycji deweloperskich obejmuje m.in.:

  • umowy dla kupujących i najemców lokali użytkowych,
  • regulaminy sprzedaży oraz promocji,
  • wzory dokumentów, potrzebnych do procesu reklamacji klientów,
  • politykę przetwarzania danych osobowych i politykę bezpieczeństwa,
  • umowę rezerwacyjną,
  • umowę przedwstępną,
  • umowę deweloperską,
  • pozostałe umowy, sporządzone z uwzględnieniem wymogów ustawy deweloperskiej oraz innych przepisów obowiązującego prawa.

Ile czasu zajmuje kompleksowa obsługa inwestycji deweloperskich?

Czas obsługi inwestycji deweloperskiej uzależniony jest ściśle od jej wielkości i złożoności. Na każdym etapie, ekspert z dziedziny prawa służy deweloperowi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Po przeanalizowaniu zakresu i złożoności inwestycji, prawnik określa czas, jaki potrzebny jest na zdobycie koniecznych pozwoleń oraz sporządzenie niezbędnej dokumentacji. Dla dewelopera każdy dzień jest bardzo ważny. Ewentualne straty, które może wygenerować nieprzewidziane opóźnienie mogą być dotkliwe (np. w przypadku, gdy umowy z klientami przewidują kary umowne za opóźnienie). Optymalne rozwiązania, zastosowane przez eksperta, przyczyniają się do usprawniania procesów, związanych z inwestycją oraz przyspieszenia terminu jej zakończenia.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *