Jak znaleźć warsztat samochodowy, gdy zepsuje się nam samochód w trasie?

0
(0)

Awarie samochodów zdarzają się dość często. Nierzadko dochodzi do nich podczas podróży, co zazwyczaj wiąże się z dużym stresem, bowiem uszkodzone auto najczęściej oznacza wysokie koszty naprawy, jak i wydatek związany z holowaniem. Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy, który udzieli nam profesjonalnej pomocy? Sprawdź!

Co zrobić, gdy zdarzy się nagła usterka?

Gdy wystąpi nagła awaria pojazdu, to musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, jak i innych uczestników ruchu. Jest to zdecydowanie najważniejsze, dlatego należy:

  • zatrzymać auto obok prawej krawędzi jezdni lub zjechać na pobocze;
  • włączyć światła awaryjne, dzięki którym użytkownicy zauważą, że coś się stało;
  • postawić za samochodem trójkąt ostrzegawczy.

Jeśli podejrzewamy, co możemy być przyczyną usterki i wydaje nam się, że jesteśmy w stanie samodzielnie ją usunąć, to możemy spróbować to zrobić. Życie jednak udowadnia, że większość awarii jest skomplikowana i trzeba odwiedzić warsztat samochodowy.

Jak wyszukać warsztat samochodowy?

W sytuacji, gdy auto nie nadaje się do dalszej jazdy, to najlepszym pomysłem będzie zadzwonienie po pomoc drogową. Obecnie funkcjonuje wiele warsztatów samochodowych, które świadczą usługi również w zakresie holowania aut. Aby znaleźć dobrego mechanika, wystarczy skorzystać z internetu i wprowadzić odpowiednie hasło np. holowanie aut Wielkopolska, by móc przeglądać oferty pobliskich warsztatów. Jednym ze sprawdzonych na terenie Poznania jest Premio, którego pracownicy drobne usterki mogą usunąć nawet na drodze, bez zabierania pojazdu do zakładu. Co więcej, wspomniana firma oferuje pomoc 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, więc o każdej porze dnia i nocy możemy się do niej zgłosić!

Jaki jest koszt holowania auta?

Kierowcom często wydaje się, że koszt holowania samochodu jest bardzo wysoki. Trzeba jednak wiedzieć, że cena jest uzależniona od kilku czynników, do których zaliczamy m.in. długość trasy, a także lokalizację. Zdecydowanie więcej przyjdzie nam zapłacić, gdy auto zepsuje nam się w centrum Warszawy niż gdy do usterki dojdzie w małej miejscowości. Liczy się także waga oraz wielkość pojazdu. Zazwyczaj jest to wydatek około 200 złotych.

Czy można uchronić się przed awariami samochodu?

Większości usterek nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ponieważ zdarzają się one niespodziewanie. Dlatego każdy kierowca zawsze powinien mieć pod ręką numer do sprawdzonego warsztatu samochodowego, który zapewni nam szybką i bezpieczną pomoc. Możemy jednak regularnie serwisować pojazd – dbając o to, możemy zapobiec wielu nieprzyjemnym niespodziankom. Dodatkowo warto wiedzieć, że dobrym pomysłem jest także wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia assistance.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *