Jak szukać tanich lotów?

0
(0)

Od czasu powstania tanich linii lotniczych podróżowanie stało się dużo prostsze i dużo tańsze. Coraz częściej samolot jest najtańszą opcją, żeby przemieścić się w dane miejsce. Jak szukać tanich lotów?

Jak szukać tanich lotów?

Najprostszym sposobem na wyszukiwanie tanich lotów są specjalne wyszukiwarki, których w internecie nie brakuje. Wyszukiwarki te zbierają zazwyczaj dane od kilku przewoźników i przedstawiają je w wygodny dla użytkownika sposób. Zanim natrafimy na nasze wymarzone oferty, najczęściej musimy trochę poczekać. Aby nie przegapić interesujących nas lotów, najlepiej zapisać się do newslettera jednej z wyszukiwarek oraz „zalajkować” fanpage facebookowy z aktualnymi ofertami.

Gdzie szukać tanich lotów – wyszukiwarki

esky.pl – W bardzo wygodny sposób można wyszukać, np. loty według lotniska z którego chcielibyśmy wylecieć, kraju wylotu, kraju docelowego i wiele innych. Użytkownik może od razu wyszukiwać lot powrotny co jest bardzo przydatne, gdyż linie lotnicze często oferują tani bilet za kilkanaście złotych, a bilet powrotny kosztuje już kilkaset złotych.

Wyszukiwarka tanich lotów
Wyszukiwarka tanich lotów


Inne wyszukiwarki online

skyscanner.pl

samolotemtaniej.pl

lataj.pl

fly4free.pl

Powiadomienia o tanich lotach na facebooku

Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretnym kierunkiem, ale mamy problem z systematycznym przeszukiwaniem ofert to dobrym pomysłem jest „zalajkowanie” kilku popularniejszych fanpage’ów facebookowych z tanimi lotami. Praktycznie codziennie będziemy otrzymywali świeżą porcję promocji lotniczych. Poniżej kilka przykładów takich stron:

facebook.com/mlecznepodroze

facebook.com/loter.tanie.przeloty

Programy do wyszukiwania tanich lotów

Istnieją specjalne aplikacje do wyszukiwania tanich połączeń. Jedną z takich aplikacji jest Azuon – aplikacja desktopowa, działająca na systemach Windows, która w jednym miejscu gromadzi ponad 40 linii lotniczych i wciąż dodawane są kolejne.

Niestety aplikacja nie jest darmowa, obecnie kosztuje 19,03 € rocznie.

Jak działa Azuon?

Ceny gwałtownie rosną? Nie daj się na to nabrać!

Systemy do zamawiania biletów automatycznie podnoszą ceny wyszukiwanych biletów z każdym naszym wejściem. Nie jest to oczywiście reguła, jednak takie zjawisko na pewno występuje. Ma to oczywiście na celu przekonanie użytkownika, że powinien jak najszybciej zdecydować się na zakup biletu. Warto podejść jednak do tego na spokojnie i sprawdzić cenę kilka godzin później i najlepiej z innego komputera.  Specjaliści doradzają także, aby nie zdradzać konkretnej daty naszego wylotu, jeżeli mamy już takową ustaloną, ponieważ ceny na ten konkretny przelot również mogą wzrosnąć.

Logowanie zostaw na koniec

Zdecydowanie odradzamy długie przeszukiwania ofert na zalogowanym koncie. W tym momencie system zbiera dokładne informacje na temat Twoich preferencji i może na stałe podnieść ceny na połączenia, które najbardziej Cię interesują.

Znasz inne sposoby na wyszukiwania tanich lotów?

Wyszukiwanie tanich biletów lotniczych to bardzo obszerny temat, zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoimi sposobami w komentarzach.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *