Jak zawiązać krawat?

4
(1)

Cztery popularne sposoby na zawiązanie krawata. Poniższe porady pomogą Ci opanować sztukę wiązania najpopularniejszych węzłów. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć to krawat, koszula, lustro i trochę cierpliwości. Pierwszym i najprostszym węzłem jest „Four in Hand”.

Four in Hand

Idealny dla początkujących. Węzeł łatwo zawiązać i pasuje do większości kołnierzy i krawatów. Jest to najstarszy z wszystkich węzłów, które są nadal w powszechnym użyciu.

Four in Hand został wynaleziony przez brytyjskich jeźdźców pod koniec XIX wieku, którzy jedną ręką zawiązywali krawat, a drugą trzymali wodze czterech koni – stąd nazwa tego węzła.

 Pół Windsor (Half Windsor)

Mniejszy brat popularnego węzła Windsor – znany również jako Full Windsor. Pół Windsor podobnie jak Four in Hand jest mniejszym typem krawata. Ten rodzaj węzła nadaje się do średnich szerokości kołnierzyków.

Podwójny Windsor (Double Windsor)

Podwójny węzeł Windsor, nazwany od księcia Windsoru jest jednym z najbardziej popularnych węzłów krawatowych. I jest to również rodzaj węzła, który jest najczęściej wiązany w niewłaściwy sposób. Jest doskonałym węzłem do najpopularniejszych typów kołnierzy.

Kent

Jest to nieco zmieniona wersja węzła Four in Hand. Jest to jeden z najmniejszych węzłów i dzięki temu doskonale nadaje się do grubych krawatów.

źródło: bows-n-ties.com

Filmy

Half Windsor

Four to Hand

Double Windsor

Kent

I jeszcze dwa filmy instruktażowe dla utrwalenia…

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 4 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

1 komentarz odnośnie “Jak zawiązać krawat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *