Szybka pożyczka na pokrycie zobowiązań firmowych? Istnieje lepszy sposób!

0
(0)

Twoja firma zmaga się z gorszym okresem? Klienci odchodzą, a ci, z którymi nadal pracujesz, nie wywiązują się z terminów płatności? Tymczasem Twoi wierzyciele nie czekają, aż odbijesz się od dna, tylko chcą uregulowania zobowiązań jak najszybciej. Choć brzmi to jak bardzo trudna sytuacja, z której nie ma zbyt wielu wyjść, nic bardziej mylnego!

Nie musisz uciekać się do korzystania z wysoko oprocentowanych pożyczek, których spłata może wiązać się z jeszcze większymi problemami, niż te, które masz obecnie. W 2021 roku na rynku usług finansowych możesz znaleźć rozwiązanie, które również pomoże Twojej firmie stanąć na nogi, ale bez zwiększania zadłużenia. Rozwiązaniem tym jest faktoring.

Jak skorzystać z faktoringu?

Aby skorzystać z usługi faktoringu, potrzebne Ci będzie właściwie tylko jedno: faktury, które wystawiłeś swoim kontrahentom, za które jeszcze nie zapłacili.

Istotą działania faktoringu jest możliwość sprzedaży takich faktur firmie faktoringowej lub bankowi, który w zamian za niewielką prowizję wypłaci Twojej firmie kwotę wynikającą z faktury (lub faktur) natychmiast, co pozwoli Ci odzyskać płynność finansową i uporać się z zobowiązaniami Twojej firmy bez konieczności zaciągania pożyczek czy zadłużania się w inny sposób. 

Sam proces faktoringu odbywa się w całości online – nie musisz wychodzić z domu i stać godzinami w kolejkach. Wystarczy, że odwiedzisz stronę PragmaGO i zgłosisz faktury do finansowania. Od momentu zgłoszenia do otrzymania pieniędzy minie nie więcej niż kilka godzin! 

Pamiętaj jednak, że faktury, które zgłaszasz do finansowania za pomocą faktoringu, nie mogą być wymagalne. To znaczy, że w chwili sprzedaży faktury Twój kontrahent musi mieć co najmniej siedem dni na zapłatę faktury. Faktury po terminie płatności, które kwalifikują się do windykacji, nie mogą podlegać faktoringowi. 

Który faktoring wybrać?

Może zastanawiasz się, czym różnią się rodzaje faktoringu wspomniane na stronie i nie masz pewności, który z nich okaże się najkorzystniejszy w Twojej sytuacji? Jako że faktoring to w rzeczywistości zbiór usług, w ramach których możesz nie tylko sprzedawać faktury jednorazowo, ale także podjąć stałą współpracę z faktorem i otworzyć limit faktoringowy, tym bardziej istotne jest, by mieć pełną wiedzę na temat dostępnych opcji. Wybierając faktoring, kieruj się przede wszystkim aktualnymi potrzebami Twojej firmy. 

Chcesz wiedzieć więcej o faktoringu i jego rodzajach? Na początek polecamy sprawdzić, czym różni się faktoring z regresem i bez.

W poradniku PragmaGO znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat faktoringu oraz prowadzenia firmy! 

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *