Czego się spodziewać na egzaminie na operatora wózka widłowego?

0
(0)

Wiele firm zmaga się z niewystarczającą liczbą fachowców gotowych do podjęcia pracy. Dobrym na to przykładem są operatorzy wózków widłowych, których po prostu brakuje. Między innymi z tego powodu wiele podmiotów zachęca przyszłych kandydatów do tego, aby podeszli do egzaminu UDT i zdobyli niezbędne uprawnienia.

Oczywiście najpierw warto przejść odpowiedni kurs. W jego trakcie można dowiedzieć się wiele między innymi na temat tego, jak działają wózki widłowe i jak korzystać z nich w sposób sprawny oraz bezpieczny. Szkolenie nie jest wymagane, ale może znacząco pomóc w uzyskaniu uprawnień.
Gdy cała niezbędna wiedza praktyczna i teoretyczna zostanie już opanowana, przychodzi czas na egzamin. No właśnie – na czym on polega? Czego muszą spodziewać się przyszli operatorzy?

Egzamin na wózki widłowe – przebieg

Do sprawdzaniu umiejętności prowadzenia omawianych pojazdów podejść mogą wyłącznie te osoby, które złożyły właściwy wniosek do UDT, a także wniosły niezbędną opłatę. Kolejnym warunkiem jest ukończenie 18. roku życia. Sam egzamin podzielony jest na dwie części:

  • teoretyczną – polega na odpowiedzi na tematy ogólne i specjalistyczne. Pytania związane są, rzecz jasna, ze sposobem obsługi wózka widłowego, przepisów BHP i dozoru technicznego, a także konstrukcji pojazdu. Warto podkreślić, że zdanie części teoretycznej jest warunkiem przejścia do kolejnego etapu,
  • praktyczną – ma ona sprawdzić umiejętności kandydata z zakresu prowadzenia wózka widłowego. Związane jest to z wykonaniem kilku zadań, w trakcie których można wykazać się nie tylko znajomością pojazdu, ale również precyzją i opanowaniem.

Wyniki egzaminu są podawane przez inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego. Od razu po jego zakończeniu. Po kilku tygodniach kandydat otrzymuje niezbędne uprawnienia na wózki widłowe, dzięki którym może starać się o pracę w zawodzie. W celu zwiększenia swoich szans na powodzenie egzaminu, warto zdecydować się na dedykowany kurs, który pozwoli odkryć wszystkie tajnik omawianych pojazdów.

Zapraszamy po więcej informacji: wózki widłowe Poznań.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *