Szkoły bezpłatne w Łodzi

0
(0)

SPMiS jest szkołą policealną z Łodzi, która oferuje możliwość bezpłatnej edukacji. Szkoły bezpłatne Łódź oferują m.in. renomowaną placówkę o profilu medyczno-społecznym. Po ukończeniu kursów w tego rodzaju placówkach można nabyć wyjątkowo przydatne kompetencje z zakresu medycyny oraz nauk społecznych. Poniżej zaprezentujemy poszczególne możliwe do ukończenia kierunki.

Szkoły bezpłatne w Łodzi oferują rozmaite kierunki kształcenia się z dziedziny medycyny oraz nauk społecznych.

Stomatologia

Przedstawianie oferty zaczniemy od kierunku asystentki stomatologicznej, który umożliwia pracę w charakterze asystentki implantologii oraz radiologa w stomatologii. Następnie mamy technika farmaceutycznego, pozwalającego na przyswojenie wiedzy z zakresu zielarstwa, dermokonsultacji oraz homeopatii. Oprócz tego można kształcić się w charakterze higienistki stomatologicznej, czyli w kierunku sterylizacji medycznej, co pozwala wykonywać pracę radiologa w stomatologii (podobnie jak w przypadku asystentki stomatologicznej, szkolenie jest kursem doskonalącym teoretycznym, a więc nie uprawnia do samodzielnego wykonywania i opisów zdjęć RTG).

Innym fachem z tej dziedziny będzie technik dentystyczny – w ramach tego kierunku poznaje się elementy implantologii oraz technologię CAD / CAM. Natomiast wybierając kierunek ortoptystki, można poznać elementy optodysleksji oraz integracji sensorycznej, a także odbyć szkolenie z zakresu refrakcji.

Kosmetologia

Przechodząc do działu usług kosmetycznych, w naszej szkole można zdobyć tytuł technika na tym kierunku, skupiający się wokół centrów SPA & Wellness, charakteryzacji teatralnej oraz wybranych elementów medycyny estetycznej. Kierunek technika administracji pozwoli poznać tajniki organizacji pracy rejestracji medycznej, sekretariatu medycznego bądź administracji w bezpieczeństwie. Zaś technik masażysta przygotuje Cię do pracy w centrach SPA & Wellness, odnowy biologicznej, a także dodatkowo pozwoli poznać elementy fizjoterapii i Kinesiotapingu. Ostatnim zawodem, w którym można osiągnąć tytuł technika, będzie elektroradiolog – w ramach tego kursu poznasz innowacyjne metody stosowane w radioterapii oraz poznasz tajniki ochrony radiologicznej.

Sprawowanie opieki

Szkoła policealna w Łodzi przygotowuje swoich uczniów do wykonywania zawodów opiekuńczych. Kierunek opiekuna medycznego przysposabia do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast opiekun w domu pomocy społecznej – do udzielania pierwszej pomocy oraz dodatkowo sprawowania opieki. Jeżeli chodzi o opiekunkę dziecięcą, to kierunek ten skupia się na arteterapii, masażu Shantala oraz szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaś opiekunka środowiskowa po naszym kursie nabędzie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto możesz zostać terapeutą zajęciowym, poznając wiedzę z zakresu arteterapii bądź terapii śmiechem oraz zabawą.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *