Tworzenie stron internetowych

0
(0)

Strona internetowa to obecnie jeden z najważniejszych elementów własnej działalności. Witryna zapewnia dostęp do kluczowych informacji dotyczących oferty, a dodatkowo ułatwia kontakt z zainteresowanymi. To wizytówka firmy w sieci – rzetelny i profesjonalny projekt pozwoli pozyskać nowych klientów.

Projektowanie strony internetowej

Przed podjęciem decyzji o stworzeniu własnej strony warto zastanowić się, czego będziemy oczekiwać zarówno my, jak i odwiedzający ją internauci. Mamy do dyspozycji kilka różnych podejść – niektóre z nich sprawdzą się w przypadku witryn o charakterze bloga, podczas gdy inne są odpowiednie dla firm prowadzących sprzedaż online. Określenie potrzeb, wymagań oraz wizji strony na początkowym etapie pozwoli odpowiednie dobrać wykorzystywane technologie, dzięki czemu efekt będzie w pełni zadowalający.

WordPress – uniwersalna platforma dla twórców stron internetowych

System WordPress od wielu lat stanowi jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Choć początkowo silnik był przygotowany pod kątem blogów, bogata funkcjonalność i rozszerzalność sprawiają, że WordPress może być wykorzystany do stron dowolnego rodzaju – zarówno do obszernych portali informacyjnych, jak i sklepów internetowych. System jest łatwy w obsłudze, a prosty i intuicyjny panel zarządzania pozwala szybko oraz bezproblemowo umieszczać nowe treści. Dodatkowym atutem jest obszerna biblioteka darmowych motywów oraz rozszerzeń, które możemy wykorzystać podczas procesu tworzenia witryny. 

WordPress jest ciągle wspierany przez twórców, dzięki czemu witryny na bazie tego systemu są kompatybilne z najnowszymi technologiami. Silnik obsługuje między innymi RWD, czyli responsive web design – styl projektowania stron, który umożliwia poprawne, bezproblemowe wyświetlanie nie tylko na komputerach, lecz także na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Zalety WordPress to jednak nie tylko wszechstronność czy łatwość dostosowania układu strony do różnych sprzętów. Ogromną zaletą jest fakt, że system jest tani w utrzymaniu, a przy tym oferuje wbudowane wsparcie dla pozycjonowania i wiele wtyczek kompatybilnych ze standardami SEO.

CMS – intuicyjne zarządzanie treścią

Rozwiązania takie jak WordPress są nazywane „systemami zarządzania treścią” – CMS. Najczęściej są przygotowywane pod kątem prostej obsługi, dzięki czemu ich możliwości mogą wykorzystać także użytkownicy bez wiedzy informatycznej. Panel administracyjny może być dostępny nawet z poziomu urządzeń mobilnych. To ogromne udogodnienie między innymi dla właścicieli firm, którzy mogą dzięki temu w wygodny sposób sprawować pełną kontrolę nad treściami zamieszczonymi na stronie. Wśród innych popularnych rozwiązań CMS warto wyróżnić systemy takie jak Joomla oraz Drupal.

Oni tworzą, Ty zarządzasz

Chcąc skorzystać z własnej strony internetowej, warto postawić na profesjonalne wsparcie. Dobrym wyborem może być na przykład oferta skuteczni.pl – tworzenie stron www stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które planują rozszerzenie swojej obecności w sieci. W tym przypadku możesz liczyć na pełną obsługę i specjalistyczne doradztwo na każdym etapie procesu tworzenia witryny, a także wsparcie dla pozycjonowania i innych technik marketingowych.

Optymalizacja pod kątem SEO zapewnia wysoką pozycję strony w wyszukiwarce Google. To z kolei przekłada się na wzrost liczby wyświetleń, a tym samym zwiększenie grupy potencjalnych klientów. Trafienie na witrynę to jednak nie wszystko – liczy się również projekt oraz obsługa serwisu. Strona musi być zaprojektowana przede wszystkim w sposób przejrzysty i przyjazny dla odbiorcy.

Istotną kwestią jest również jakość treści umieszczanych na stronie. Zawartość musi nie tylko profesjonalnie prezentować nasze usługi, lecz także budować zaufanie potencjalnego klienta. Funkcjonalność, pozycjonowanie, odpowiedni design oraz możliwość rozbudowy – to najważniejsze czynniki, które decydują o sukcesie witryny w sieci.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *