Płatności odroczone – dlaczego tak je lubimy?

5
(1)

Ostatnimi czasy, bardzo popularne stają się płatności odroczone. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy klient znajdzie w sieci upragnioną rzecz w dobrej cenie, ale nie posiada jeszcze gotówki z wypłaty na swoim koncie. Aby towar nie został wyprzedany lub promocja zakończona, można skorzystać z opcji kup teraz, zapłać później.

Czym są płatności odroczone?

Wśród płatności online dostępne są również płatności odroczone. Jest to usługa, która pozwala na odroczenie terminu płatności za zakupiony towar lub usługę, nawet o 30 dni. Metoda ta zdobywa szerokie grono zwolenników, ze względu na to, że daje klientom znacznie większą swobodę zakupową. Prostota w obsłudze polega na tym, że klient, kupując produkt online, składa wniosek o odroczenie płatności. Następnie przechodzi proces weryfikacji, na podstawie którego zostaje mu przyznana możliwość skorzystania z odroczenia. Klient może odebrać zakupiony przez siebie towar od razu, a zapłaci za niego dopiero w wybranym przez siebie, dogodnym terminie, jednak nieprzekraczającym 30 dni.

Jakie są korzyści korzystania z płatności odroczonej?

Płatność odroczona nazywana jest przyszłością branży e-commerce. Większość Polaków robi zakupy przez Internet, a umożliwianie im dogodnych płatności tylko zachęca do zakupów. Dla samych sprzedawców to możliwość wybicia się ponad stale rosnącą konkurencję, natomiast dla kupujących to świetna okazja do zakupu mimo braku pieniędzy. Jeśli użytkownik nie posiada aktualnie pieniędzy na koncie, a towar lub usługa są w korzystnej cenie, która później może się zmienić, taka opcja pozwoli na dostanie tego, czego się akurat potrzebuje, w aktualnej, lepszej cenie. Towar można odebrać od razu i cieszyć się nim, natomiast kupujący ma możliwość samemu wybrać termin spłaty, który nie może przekroczyć 30 dni. W tym czasie jest w stanie zebrać potrzebne pieniądze i spłacić zobowiązanie, bez pokrywania dodatkowych kosztów. Płaci się bowiem tylko za ten towar lub usługę, którą się kupiło.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *