Informatyzacja i kompleksowość. Prywatna służba zdrowia w Łodzi – najważniejsze informacje

0
(0)

Wyobraź sobie, że udając się do przychodni, otrzymujesz dostęp do wszystkich usług w jednym miejscu. Albo, że wchodzisz na witrynę www danej przychodni i otrzymujesz szczegółowe odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. To naprawdę jest możliwe – wystarczy, że zainteresujesz się tym, jak działa prywatna przychodnia. Łódź to miasto, które plasuje się na trzeciej pozycji co do wielkości pod względem mieszkańców. Z tej racji zapewnia dostęp do państwowych oraz prywatnych placówek służby zdrowia. Prywatne oferują jednak znacznie więcej. Dzisiaj przyjrzymy się im nieco bliżej.

Informatyzacja. Telemedycyna codzienna

Prywatna służba zdrowia kojarzona jest z wysokimi opłatami za świadczenia medyczne. Te placówki mają jednak konkretne powody do tego, by działać w ten sposób – warto o tym wspomnieć. Opłaty za poszczególne usługi funkcjonują z tego względu, że takie placówki w żaden sposób nie współpracują z takimi podmiotami, jak Narodowym Funduszem Zdrowia. Niemniej jednak, z tego względu mogą zaoferować znacznie szerszą, a co za tym idzie, bogatszą ofertę dla przyjmowanych pacjentów.

Sytuacja (od strony informatycznej) wygląda tutaj tak: każda prywatna przychodnia w Łodzi jest wolna od postępowania w ramach publicznego przetargu. W ten sposób może z powodzeniem wprowadzać coraz nowsze rozwiązania i kolejne elementy w związku z telemedycyną.

Nowoczesne technologie informatyczne to bardzo duże ułatwienie zarówno dla lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego, jak i samych pacjentów. Dobrze rozbudowana strona internetowa oraz wszelkie udogodnienia w związku z e-zdrowiem, są gwarancją oszczędności czasu, a także skuteczniejszego przechowywania wrażliwych i poufnych danych pacjentów. Informatyzacja znacząco skraca czas, jaki do tej pory specjaliści lekarze przeznaczali na wypełnianie szczegółowej i obszernej dokumentacji papierowej – to również bardzo niski ukłon w stronę ekologii. System zabezpiecza dokumentację w formie elektronicznej, którą można umieścić w chmurze o łatwym, lecz poufnym dostępie – wyłącznie dla lekarza i pacjenta.

Kompleksowość – z jakich usług można korzystać w prywatnych placówkach?

Największą zaletą takich podmiotów, jak prywatne przychodnie, jest to, że do każdej sprawy podchodzą profesjonalnie. Przy wizycie w takich placówkach nie spotkasz się z długimi kolejkami – tak jak to bywa w państwowych przychodniach.

Kompleksowość – to właśnie charakteryzuje prywatne przychodnie. Już od momentu rejestracji otrzymasz fachową pomoc. Twoja wizyta może odbyć się w ciągu kilku godzin od momentu jej umówienia, a jeżeli dany lekarz specjalista jest nieco bardziej obłożony, to nie będziesz musiał czekać dłużej niż kilka dni (dla porównania w państwowych placówkach opieki zdrowotnej na swoją kolej i wizytę musisz czekać nieraz nawet kilka tygodni, a czasem nawet i miesięcy).

Niejedna przychodnia w Łodzi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i nie ogranicza się tylko do podstawowych usług świadczonych przez lekarza internistę, czy też kilku specjalistów. Dziś funkcjonują również takie placówki, które rozszerzają ofertę o usługi w ramach medycyny estetycznej, czy kosmetologii.

Reasumując, udając się do jednej przychodni, możesz zarówno naprawić swoje uzębienie (u stomatologa), dowiedzieć się, czy nic złego nie dzieje się z Twoimi pieprzykami na ciele (u dermatologa), jak i umówić się na depilację laserową albo lifting twarzy (u lekarza medycyny estetycznej). Z niezwykłą łatwością otrzymasz także właściwą pomoc diagnostyczną w postaci profesjonalnych badań.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *