Jak przyspieszyć włączanie komputera?

0
(0)

Masz wrażenie, że Twój komputer uruchamia się zbyt wolno? Zdarza Ci się, że chcesz włączyć komputer tylko na chwilę i tracisz pół godziny na to aż się uruchomi? To bardzo częsty problem przeciętnego użytkownika. Jak przyspieszyć włączanie komputera?

Jakie mogą być przyczyny wolnego uruchamiania?

Przyczyną prawdopodobnie jest duża ilość programów, które zostały zainstalowane na Twoim komputerze i wcale nie muszą być to żadne wirusy. Niektóre aplikacje podczas instalacji dodają także wpisy do autostartu, które powodują automatyczne uramianie tych aplikacji wraz ze startem systemu. Właśnie duża liczba tych programów w autostarcie spowalnia uruchamianie Twojego komputera.

Co zrobić by komputer uruchamiał się szybciej?

Jak przyspieszyć włączanie komputera? Najlepiej w takiej sytuacji pousuwać niechciane programy z autostartu. Jak to zrobić?

W menu „start”, w sekcji „uruchom” wpisujemy polecenie msconfig

Włączy nam się okienko z konfiguracją systemu. W tym momencie interesuje nas zakładka „Uruchamianie”. Wchodzimy do tej zakładki i wyświetlają nam się programy, które uruchamiają się automatycznie po włączeniu systemu. Tam po prostu zaznaczamy i odznaczamy, które mają się uruchamiać przy starcie. Powinniśmy się upewnić przy każdej pozycji, co tam naprawdę odznaczamy i czy nie zagrozi to w jakiś sposób bezpieczeństwu naszego systemu. Po wcześniej wspomnianych ustawieniach klikamy „Zastosuj” i zrobione! Jeśli odznaczyłeś większą ilość programów, już od następnego uruchomienia komputera powinniśmy odczuć zmiany.

„Usunąłem zbędne programy z autostartu, ale komputer dalej chodzi wolno” – co zrobić?

Mamy uruchomioną na przykład tylko przeglądarkę, a komputer nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami. W tym momencie powinniśmy zajrzeć to aktualnie wykonywanych procesów, żeby sprawdzić co tak naprawdę spowalnia nasz komputer.
W tym celu uruchamiamy menedżera zadań, robimy to skrótem klawiszowym CTRL + ALT + DEL -> Menedżer zadań. Tam w zakładce procesy możemy posortować procesy według obciążenia komputera. Tam klikamy na procesy, które według nas niepotrzebnie obciążają komputer i klikamy „Zakończ proces”. Tak jak w przypadku autostartu powwinniśmy upewnić się, czy usunięcie tego procesu w jakiś sposób nam nie zaszkodzi.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *