Reklamy automatyczne AdSense – jak skonfigurować?

0
(0)

Reklamy AdSense są źródłem dochodu wielu blogerów i nie tylko. Umieszczanie skryptów reklamowych i ich optymalizowanie bywa czasochłonne i monotonne. Reklamy automatyczne AdSense pozwalają nam zaoszczędzić czas i lepiej dopasować reklamy do naszej strony.

Jak działają automatyczne reklamy AdSense?

Reklamy automatyczne AdSense (Auto ads Adsense) bardzo ułatwiają umieszczanie reklam na każdej stronie internetowej. Nie ma konieczności ręcznego umieszczania kodów reklamowych w każdym artykule, nie ma konieczności dodawania reklam w sidebarze, nagłówku, nie trzeba dostosowywać reklam pod urządzenia mobilne. Jedyne co trzeba zrobić to aktywować automatyczne reklamy w panelu AdSense i umieścić kod w sekcji <head>.

Google wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania struktury naszej strony, treści, wyglądu, a także zachowań użytkowników. Wszystko to, żeby zoptymalizować reklamy na naszej stronie, czyli w skrócie, żebyście zarobili więcej pieniędzy na reklamach! ;)

Jak dodać automatyczne reklamy AdSense do swojej strony?

Tak jak już wcześniej wspominałem, uruchomienie reklam automatycznych jest bardzo proste, wystarczy umieścić skrypt w sekcji <head> swojej strony i aktywować reklamy w panelu. Poniżej dokładna instrukcja:

 1. Wejdź do panelu Adsense do sekcji „Reklamy” -> Przegląd

  Reklama automatyczna AdSense

 2. Kliknij „Pobierz kod” i umieść go w sekcji <head> na swojej stronie

  W WordPressie jest to plik header.php, który znajduje się w głównym katalogu szablonu, czyli: /wp-content/themes/katalog_szablonu/header.php

 3. Kliknij „Edytuj” przy stronie, na której chcesz aktywować reklamy

  Lista znajduje się w tej samej zakładce, czyli „Reklamy” -> „Przegląd”

 4. Aktywuj „Reklamy automatyczne”

  Przy okazji można dostosować formaty reklam, dopasowanie treści, kotwicę (reklamy przyklejone do krawędzi ekranu), reklamę winietową. Możemy w tym miejscu także zarządzać liczbą reklam, które pojawiają się na naszej stronie.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość przeprowadzenia eksperymentu. W prosty sposób możemy przetestować jak zmiany w reklamach wpływają na nasze zyski. Zorganizowanie takiego eksperymentu, nawet przy użyciu, np. narzędzia Google Optimize byłoby bardzo czasochłonne, a tak bardzo małym wysiłkiem możemy przeprowadzić eksperyment na części użytkowników. Może się okazać, że więcej reklam to mniej zysków, warto to sprawdzić!

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *