Jak schudnąć podczas siedzenia w domu?

0
(0)

Przymusowe siedzenie w domu sprzyja obniżeniu nastroju oraz motywacji, a co się z tym wiąże – zmniejszeniem ilości ruchu oraz częstszemu sięganiu po wysokokaloryczne przekąski w formie “wsparcia” na gorszy dzień. Co zrobić, aby mimo wszystko skutecznie schudnąć w czasie izolacji?

Zdrowe odżywianie – małymi krokami, ale wciąż do przodu!

Podstawą sukcesu w przypadku skutecznego odchudzania w czasie izolacji, będzie zmiana myślenia. Standardowy tryb życia zdecydowanie ułatwia  trzymanie się restrykcyjnego programu żywieniowego, jaki często wprowadzamy, myśląc o redukcji kilogramów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że sytuacja przymusowego siedzenia w domu nie jest najlepszym momentem na prowadzenie diety na zasadzie “wszystko albo nic”, gdzie każde najmniejsze potknięcie w przestrzeganiu planu żywieniowego oznacza dla odchudzającej się osoby porażkę i powód do wstydu. W czasie izolacji zdecydowanie lepiej będzie podchodzić do siebie z empatią – starać się dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, jednak też nie popadać w przesadną krytykę względem siebie, gdy z powodu gorszego samopoczucia “odpuścimy sobie” i zjemy coś, czego teoretycznie jeść nie powinniśmy

Niech ruch będzie podstawą! 

Bycie zamkniętym w czterech ścianach zdecydowanie może sprzyjać spadkowi motywacji do ćwiczeń. Warto jednak pamiętać o tym, że ruch podnosi nasze samopoczucie – jest to szczególnie istotne w czasie izolacji, podczas której cykliczne spadki nastroju są zupełnie naturalne. Właśnie z tego względu, jeśli myślimy o schudnięciu podczas przymusowego siedzenia w domu, przede wszystkim powinniśmy postawić na aktywność fizyczną.

Istotna będzie zarówno aktywność planowana w postaci sesji treningowych (będziemy tu mogli wspomagać się, stosując odżywki białkowe po każdej sesji), jak i taka zupełnie spontaniczna, jak chociażby granie na konsoli w gry z kontrolerem ruchu czy też wybieranie schodów, zamiast windy. 

Co się zaś tyczy samych treningów – warto zaplanować je z góry i na przykład ustalić jedną porę w ciągu dnia przeznaczoną na wykonywanie ćwiczeń. Taki zabieg pozwoli w lepszy sposób zorganizować dzień, a także zapobiegnie sytuacji, gdy spróbujemy odłożyć trening “na później” (i w efekcie czego wcale go nie wykonamy).

Pamiętamy o tym, że trening wykonywany w domu wcale nie musi być mniej efektywny od tego przeprowadzanego na siłowni czy też w jakimkolwiek innym klubie sportowym. Tutaj również możemy zapewnić swojemu ciału spory wysiłek, nawet nie inwestując przy tym w drogi sprzęt sportowy. Na początkowych etapach ćwiczeń w domu naprawdę dobrze sprawdzą się treningi wykorzystujące wyłącznie własną masę ciała ćwiczącego (do ćwiczeń siłowych) oraz zwykłą matę oraz sportowe buty do treningów typu cardio. Szczególnie pomocne okazać mogą się tutaj filmy z zestawami ćwiczeń zamieszczane na kanałach streamingowych w internecie. 

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *