Szybka pożyczka na raty – kto z niej korzysta?

0
(0)

Szybkie pożyczki na raty pozwalają uzyskać dodatkowe środki, które mogą zostać przeznaczone na realizację dowolnego celu. Niewielka ilość formalności, a także ograniczone wymagania sprawiają, że z tego typu rozwiązania mogą skorzystać również osoby zadłużone, bezrobotne, a nawet studenci i emeryci. Co warto wiedzieć o szybkim pożyczaniu pieniędzy przez internet? Kto najczęściej korzysta z takiego rozwiązania?

Polski rynek szybkich pożyczek na raty

Od dobrych kilkunastu lat obserwujemy dynamiczny rozwój sektora finansowych usług pozabankowych. Nowe firmy powstają jak grzyby po deszczu, a i tak wydaje się, że na rynku jest jeszcze spora miejsca na nowe podmioty. Co ważne, oferta instytucji pozabankowych jest bardzo szeroka – oprócz popularnych chwilówek i pożyczek krótkoterminowych, oferują one również szybkie pożyczki na raty, a nawet udzielają kredytów firmowych.

Co najważniejsze, z punktu widzenia klientów, działające na rynku firmy pożyczkowe oferują duże bezpieczeństwo. Dawno minęły już czasy, w których przedstawiciele tego sektora byli kojarzeni z nieuczciwością i lichwą. Obecnie nawet instytucje pozabankowe są kontrolowane przez państwowe organ, czyli Komisję Nadzoru Finansowego.

Szybka pożyczka na raty – perspektywy rynku

Według branżowych ekspertów, rynek ten będzie dalej rósł w siłę. Polacy posiadają coraz większą wiedzę na temat działania produktów finansowych i decyzję o ich wyborze podejmują bardziej świadomie. Co ciekawe, w ostatnich latach znacząco wzrosły również zarobki Polaków, a mimo to wzrosło zainteresowanie pożyczkami. Prognozy przedstawicieli branży mówią, że taka tendencja może się utrzymać, dlatego że zmienił się cel, na który pożyczane są pieniądze. Obecnie dodatkowa gotówka najczęściej przeznaczana jest na:

  • wakacje,
  • sprzęt elektroniczny
  • rozwój firmy.

Zalety pożyczek internetowych

Swoją popularność szybkie pożyczki na raty zawdzięczają ogromnej ilości zalet, które mają. Najważniejsze z nich to:

  • niewiele formalności,
  • krótki czas oczekiwania na decyzję,
  • brak konieczności wizyty w siedzibie,
  • szybka realizacja przelewu.

Tego typu rozwiązania cieszą się dużą popularnością, ponieważ uzyskanie takiej pożyczki nie jest trudne – wystarczy wskazać swoje podstawowe dane z dowodu osobistego, by już po 15 minutach otrzymać decyzję. Jeśli nie zalegasz ze spłatą innych zobowiązań, to są duże szanse na to, że otrzymasz decyzję pozytywną. Następnie wystarczy poczekać kilka kolejnych minut, by pieniądze trafiły na Twoje konto.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *