Jak usunąć grzyba ze ścian?

5
(1)

Wskutek wilgoci, ale także niewłaściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, na ścianach może powstawać grzyb. Stanowi on poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka oraz konstrukcji ścian. Poza tym, wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego też w przypadku pojawienia się grzyba, konieczna jest jak najszybsza interwencja i pozbycie się problemu.

Usunięcie grzyba ze ściany

Chcąc usunąć grzyba ze ściany, należy zastosować odpowiednie środki chemiczne lub mechaniczne. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zastosowanie obu metod. Najpierw należy zdrapać grzyba, a następnie zaaplikować na ścianę środek zwalczający grzyby. Dzięki temu zyskujemy pewność, że grzyb został zlikwidowany w całości. Należy podkreślić, że usuwanie grzyba nie należy do najprostszych zadań. Wnikający w strukturę ściany grzyb nie daje się łatwo zlikwidować, a niecałkowite usunięcie może spowodować, że problem szybko powróci. Trzeba też mieć na uwadze, że kluczową kwestią jest identyfikacja przyczyny powstania grzyba. Dlatego poza zakupem środków chemicznych i zdrapaniem grzyba, warto również zdecydować się na wynajem osuszaczy. Dlaczego są one tak niezbędne? Wyjaśniamy w dalszej części tekstu.

Niezbędny wynajem osuszaczy

Grzyby na ścianach nie pojawiają się bez powodu. Przyczyną jest wilgoć w murach lub nieprawidłowa cyrkulacja powietrza w mieszkaniu czy też innym pomieszczeniu. Identyfikacja problemu jest bardzo ważna, aby grzyb po usunięciu nie pojawił się ponownie. Niezbędną czynnością jest zastosowanie osuszacza, który pozwoli pozbyć się wilgoci ze ścian. Czasami niezbędna może być również przebudowa systemu wentylacji.

Chcąc skorzystać z osuszacza, można go kupić lub wynająć. Profesjonalny, w pełni skuteczny sprzęt jest jednak dosyć drogi. Natomiast wynajem osuszaczy nie jest szczególnie kosztowny. Często firmy oferujące wynajem zajmują się również obsługą osuszaczy. W takiej sytuacji można mieć w zasadzie pewność, że wilgoć zostanie skutecznie usunięta ze ścian i grzyb już więcej się nie pojawi.

Potrzebujesz pomocy przy usunięciu grzyba z mieszkania? Zapraszamy: wynajem osuszaczy Rzeszów

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *