Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu?

5
(1)

Rozjaśnianie włosów to skomplikowany i trudny zabieg. To, dlatego większość z nas przeprowadza go w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Są jednak i takie panie, które decydują się na samodzielne rozjaśnienie kosmyków domowymi sposobami. W tym celu sięgają po sok z cytryny, miód czy wodę utlenioną. Oczekując jednak bardziej spektakularnych efektów, warto sięgnąć po rozjaśniacz do włosów. Jak on działa i w jaki sposób go bezpiecznie używać?

Jaki rozjaśniacz wybrać?

Rozjaśnianie włosów jest zabiegiem, przy którym trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Chwila nie uwagi i kosmyki mogą zostać spalone lub uzyskują nieestetyczny żółtopomarańczowy kolor. Takie efekty osiągnie się również, sięgając po preparaty niskiej jakości. To, dlatego pierwszym krokiem w bezpiecznym rozjaśnianiu włosów w domu jest wybranie dobrej jakości kosmetyku. Te najlepsze pozwalają rozjaśnić kosmyki nawet o 7 tonów!

Tradycyjne preparaty dostępne są w formie płynów, ale na perfumeria.pl/collections/rozjasniacze-i-utleniacze znajdziesz też rozjaśniacz do włosów w kremie, paście i pudrze. Warto wybrać kosmetyk, który będzie najwygodniejszy i najprostszy w aplikacji.

Jak bezpiecznie stosować rozjaśniacz do włosów?

Rozjaśniacz do włosów należy stosować dokładnie tak, jak zaleca producent. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami sprawi, że zabieg będzie bezpieczny dla zdrowia, a także dla włosów. Należy też pamiętać, aby przed nałożeniem preparatu na całe włosy, wykonać próbę uczuleniową. Jej celem jest sprawdzenie, czy rozjaśniacz nie wywołuje alergii. Reakcję uczuleniową poznać można po tym, że bezpośrednio po nałożeniu kosmetyku pojawią się takie objawy jak: wysypka, podrażniona skóra głowy, nadmierne wypadanie włosów, opuchlizna twarzy oraz oczu, problemy z oddychaniem. W przypadku takich symptomów rozjaśniacz należy od razu zmyć z włosów i nie używać do dalszego rozjaśniania. Dla bezpieczeństwa próba uczuleniowa powinna być wykonana na 48 godzin przed właściwym zabiegiem, na małym fragmencie skóry np. za uchem lub poniżej linii włosów.

Przed rozpoczęciem rozjaśniania kosmyków, należy również zabezpieczyć najbliższe otoczenie oraz siebie. Przed nałożeniem preparatu, konieczne jest ubranie rękawiczek oraz fartuszka (jednorazowych) oraz okrycie ramion np. ręcznikiem. Te akcesoria będą chronić delikatną skórę dłoni przed silnymi substancjami chemicznymi zawartymi w rozjaśniaczu.

Jak stosować rozjaśniacz włosów?

Na rozjaśniacz do włosów zazwyczaj składa się kilka substancji, które przed nałożeniem na włosy trzeba dokładnie wymieszać. Komponenty te są sprzedawane w odpowiednich proporcjach, które pomogą uzyskać pożądany odcień. Najlepiej je zmieszać w miseczce, a następnie natychmiast nałożyć na czuprynę. Rozjaśniacz powinno się aplikować na niemyte, suche pasma. Nakładanie zaczyna się od odrostów. Aby cały proces był łatwiejszy, można użyć do niego cienkiego grzebienia, który rozdzieli pasma i umożliwi ich dokładne pokrycie rozjaśniaczem.

To, ile trzeba trzymać rozjaśniacz na włosach, zapisane jest w instrukcji. Nie należy przedłużać wskazanego czasu, ponieważ może to uszkodzić pasma lub sprawiać, że uzyska się mało atrakcyjny kolor. Najczęściej producenci radzą, aby zmyć preparat po 30 minutach.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *