W jakich sytuacjach sięgnąć po porady prawne?

5
(1)

Przeciętny człowiek mający niewielką wiedzę na temat zagadnień prawnych nie jest świadomy swoich praw i obowiązków w wielu sytuacjach i to nie tylko tych, które znajdują swój finał w sądzie. Porady prawne to usługi świadczone przez kancelarię, mogące odnosić się do różnych tematów. Specjalista z jednej strony pomoże nam w skomplikowanych sytuacjach kryzysowych, z drugiej zaś wskaże kierunki rozwoju.

Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii?

Najczęściej decydujemy się na porady prawne w momencie, gdy stajemy przed koniecznością pojawienia się w sądzie. W takiej sytuacji szukamy dobrego reprezentanta, który będzie dbać o nasze interesy, zarówno w sprawach cywilnych, jak i karnych. Wiele osób myśli, że na tym kończy się działalność pracowników kancelarii. Jest to oczywiście błędne podejście, a prawnik może pomóc nam jeszcze w wielu innych sprawach.

  • Z usług takiego specjalisty warto skorzystać zawsze wtedy, gdy pojawia się konieczność uzyskania rzetelnej analizy konkretnych dokumentów czy opinii prawnej. Oprócz tego, prawnik zajmie się dla nas przygotowaniem pisma do konkretnych instytucji lub sądu. Z tego typu porad zwykle korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą sprawdzić czy umowa, która ma zostać przez nich zawarta jest na pewno korzystna.

Z czego jeszcze składają się porady prawne?

Klientami kancelarii często są osoby, które mają problem z dochodzeniem roszczeń i chcą odzyskać niesłusznie zabrany im majątek, np. na poczet kary. Kolejną kwestią jest dochodzenie wierzytelności, np. z powodu ukrywania majątku przez dłużnika. Porady prawne są niezbędne także w wielu innych przypadkach. Korzystają z nich osoby prowadzące spory odszkodowawcze ze Skarbem Państwa oraz postępowanie upadłościowe. Prawnik podejmuje się też spraw o charakterze rodzinnym, gdy pojawia się temat rozwodu, opieki nad dzieckiem czy podziału majątku. W obecnych czasach porady nie wiążą się z bardzo dużymi kosztami, dlatego też w sytuacji, gdy potrzebujemy wsparcia, warto się na nie zdecydować.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Zapraszamy: porady prawne Lębork

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *