Aktualizacje algorytmów Google w 2021

5
(1)

Co wpływa na skuteczność działań SEO? Umiejętności specjalistów zajmujących się pozycjonowaniem przy rozpoznawaniu zmian, które wprowadzane są w algorytmach Google. Takie zmiany następują regularnie, co wymaga stałego modyfikowania metod pozycjonowania.

Najbliższe zmiany tego typu Google będzie wprowadzać w czerwcu 2021. Jeśli zmiany w algorytmie nie mają wpłynąć negatywnie na posiadaną stronę, warto postawić na sprawdzoną firmę SEO. Taka agencja seo stale śledzi zmiany występujące w marketingu internetowym, algorytmach wyszukiwarek.

Jak zmiany wpływają na strony internetowe?

Jeśli twoja strona internetowa po wdrożeniu nowego algorytmu przez Google nie dostosuje się do zmian, to będzie tracić na pozycjach w wynikach wyszukiwania. Warto to brać pod uwagę, gdy w wynikach wyszukiwania uzyskało się już wysokie pozycje na wybrane frazy. Brak dostosowania się do zmian prowadzić może do strat finansowych, jak też konieczności ponownego budowania spełniających oczekiwania pozycji strony firmowej w wynikach Google. Zamiast ryzykować negatywne efekty, które mogą wystąpić w związku z działaniem nowego algorytmu, warto reagować zawczasu. Wybierz dla firmy sprawdzoną agencję pozycjonującą, która zaimplementuje zmiany zgodne z wytycznymi Google.

 Jakie zmiany są oczekiwane?

Google nadal będzie pozytywnie oceniać takie strony, które:

  • oferują bezpieczne przeglądanie
  • są przyjazne dla urządzeń mobilnych
  • mają nieinwazyjne reklamy pełnoekranowe

Natomiast agencja seo Warszawa w ramach pozycjonowania będzie musiała zapewnić również odpowiedni czas ładowania strony. Gdy strona nie ładuje się odpowiednio szybko agencja będzie w stanie wyszukać, gdzie znajduje się problem. Podobnie jak czas ładowania zawartości strony również opróżnienia przy przekierowaniach ze strony na inne strony będą negatywnie postrzegane przez wyszukiwarkę Google. Agencja SEO będzie musiała sprawdzić również wizualną stabilność strony internetowej. Warto zlecić sprawdzenie strony pod tym kątem profesjonalnej firmie SEO, co pozwala usunąć ewentualne problemy.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *