Jak wyleczyć chrapanie domowymi sposobami?

3
(1)

Chrapanie jest dosyć uciążliwą dolegliwością, która spotyka wielu z nas. Jego efekty są uciążliwe zarówno dla nas, jak i naszych najbliższych. Jak wyleczyć chrapanie? Istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się tych dolegliwości albo przynajmniej je zminimalizować. Wcześniej jednak, należy uświadomić sobie, co tak naprawdę chrapanie powoduje.

Jakie są przyczyny chrapania?

Najczęściej chrapiemy podczas wdechu. Dochodzi wtedy do wibracji wiotkiego podniebienia miękkiego. W trakcie snu nasze mięśnie są wiotkie i właśnie z tego powodu zapadają się. Otwór, przez który przepływa powietrze jest mniejszy niż zwykle i dlatego powstają wibracje podczas oddychania.

Dlaczego chrapiemy i jak wyleczyć chrapanie domowymi sposobami?

Pierwsza, najbardziej prozaiczna możliwa przyczyna to spanie na wznak. Spróbujmy położyć się na boku, to może rozwiązać nasz problem.

Kolejną przyczyną może być zbyt wielka ilość tkanki tłuszczowej w okolicach krtani. Taka przyczyna rozważana jest oczywiście, jeżeli mamy problem z nadwagą lub otyłością.

Nasze chrapanie może nasilać również alkohol, leki oraz tłuste, ciężkostrawne potrawy. Wyeliminowanie tych elementów naszej diety może poprawić sytuację.

Zaczęliśmy oczywiście od najczęstszych i najprostszych przyczyn chrapania. Jeżeli wyeliminujemy powyższe przyczyny, a problem nadal pozostanie to konieczna będzie wizyta u lekarza. W trudniejszych przypadkach chrapaniu może towarzyszyć zespół bezdechu sennego i być może konieczne będzie wykonanie zabiegu wzmacniającego ścianki krtani.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 3 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

1 komentarz odnośnie “Jak wyleczyć chrapanie domowymi sposobami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *