Tanie loty, czyli podróże na każdą kieszeń

0
(0)

Choć może trudno w to uwierzyć, kilkudniowa wyprawa do Paryża, Madrytu czy Aten nie powinna stanowić większego problemu, nawet jeżeli zarabia się dość przeciętnie. Oto prosty sposób, w jaki można zrealizować swoje marzenia o podróżach.


Lataj tanio!

Podróże lotnicze to szybki sposób na pokonywanie olbrzymich przestrzeni, z którym nie mogą równać się samochody, autokary czy pociągi. Już od dawna bilety lotnicze nie są atrakcją zarezerwowaną dla bogatszych, a przewoźnicy oferują transport w każdy rejon Europy nawet za 50 złotych. Możliwe jest to dzięki temu, że przewoźnicy korzystają z małych lotnisk, co pozwala im na uniknięcie dużych opłat pobieranych przez wielkie porty. Tanie loty nie są tak komfortowe jak rejsy u dużych firm – jednak polega to Tylkowa niewielkich niedogodnościach, np. na pokładzie nie ma podziału na klasy, brak darmowych poczęstunków, a limit bagażu różni się od dystansu. Jednak dzięki temu bilety lotnicze są naprawdę w zasięgu każdego człowieka.

Wybierz lot z noclegiem


Warto odwiedzić serwisy oferujące pakiet, na który składają się bilety lotnicze połączone z noclegiem w mieście docelowym. Ilość noclegów zależy od oferty, jednak w większości przypadków turysta sam wybiera, kiedy chce wrócić. Na tej podstawie rezerwowana jest ilość noclegów w optymalnej cenie. Hotele współpracujące z serwisami tego typu mają co najmniej 3 gwiazdki. Przykładowa oferta tego typu to przelot do Pragi tam i z powrotem, z trzema noclegami wliczonymi w cenę, która wynosi 749 złotych. Warto jednak zapoznać się dokładniej z oferta, ponieważ hotele takie oferują wyżywienie w różnych wariantach – w niektórych nie jest ono wliczone w cenę. Pakiety takie oferowane są w wariantach city break, czyli planowych, kilkudniowych wyjazdach do miast Europy. Jest to zarazem dobry pomysł na spędzanie długich weekendów. Koszt są również niewielkie, a to, co robi się na miejscu, zależy tylko od samego podróżnika. Można zwiedzać zabytki, odwiedzać bary, udać na wydarzenia sportowe i kulturalne – wolny wybór.

Jaka linia lotnicza?

Wśród firm prowadzących tanie loty trudno wskazać jedną, najlepszą. Każdy przewoźnik ma inne propozycje, obsługuje także inne porty lotnicze. Ponieważ tanie linie lotnicze docierają do każdego miejsca w Europie, można znaleźć taką, która zabierze do miasta, jakie zawsze chciało się odwiedzić. Dzięki temu tanim kosztem można nie tylko zrealizować swoje marzenia, ale również przeżyć na miejscu niezapomniane chwile. Dzięki Internetowi można także ustalić, jaki budżet potrzebny będzie na miejscu – koszty wejściówek, transportu miejskiego, etc. Pozwala to rozplanować wydatki i uniknąć niemiłej sytuacji, w której fundusze przeznaczone na wycieczkę niespodziewanie się skończą.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *