Najczęstsze awarie w notebookach

5
(1)

Jakie są najczęściej zgłaszane awarie notebooków? Z jakim problemami zgłaszają się do serwisu użytkownicy notebooków? Poniżej prezentujemy kilka przykładów.

Zalanie notebooka – najczęstsza usterka

Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów jest zalanie notebooka. Większość z nas zapomina o tym, że korzystanie z urządzeń elektronicznych w czasie spożywania różnego typu napojów nie jest dobrym pomysłem, bo wystarczy przypadkowy gest ręką, by dany napój rozlał się na nasz notebook i doszło do poważnych uszkodzeń. Jednak do zalania może dojść również w wielu innych przypadkach. Wystarczy, że nasze notebooki przez przypadek wpadną do wody, czy zostaną zmoczone przez deszcz, a wtedy może dojść do poważnych uszkodzeń i będzie konieczna naprawa notebooków. Choć na pierwszy rzut oka notebook może wyglądać na sprawny, to nie wolno bagatelizować problemu, ponieważ uszkodzenia mogły objąć wewnętrzne elementy. Im szybciej pomyślimy o sprawdzeniu notebooka, tym większe szanse, że będzie dalej pracował bez zarzutu.

Uszkodzenie lub całkowita utrata danych

Wielu z nas zmaga się również z utratą lub uszkodzeniem danych na notebooku. Do tego typu awarii może dojść wskutek naszej nieuwagi, złego zapisu danych, jak również ich przypadkowego skasowania. To jednak nie wszystko, ponieważ zawirusowany lub zalany notebook również może doprowadzić do uszkodzenia, lub utraty danych. Oczywiście istnieją sposoby na to, by skutecznie odzyskać wszystko, co zostanie utracone, a jedyne, co musimy zrobić, to zgłosić się do profesjonalnego serwisu notebooków.

Uszkodzenie matrycy

Do uszkodzenia matrycy zwykle dochodzi wskutek urazu mechanicznego, czyli najprościej mówiąc wtedy, gdy nasz notebook upadł z wysokości, lub zostanie przygnieciony ciężkim przedmiotem. Jednak do uszkodzenia matrycy może dojść również z powodu błahego niedopatrzenia. Wystarczy, że na klawiaturze zostawimy długopis lub pendrive i zamkniemy pokrywę notebooka, i już możemy doprowadzić do uszkodzenia matrycy. W takich przypadkach często konieczna jest wymiana na nową, ale spokojnie jest to problem, z którym można sobie poradzić. Wystarczy, że będziemy wiedzieli, który serwis może zapewnić nam swoje wsparcie.

Awaria zasilania

Zdarzają się również przypadki, gdy uszkodzeniu ulega zasilanie notebooka. W takich sytuacjach za usterkę odpowiada zużyta bateria, awaria zasilacza, uszkodzenie mechaniczne gniazda zasilania lub skok napięcia, który powoduje uszkodzenie układu zasilania na płycie głównej. Z każdym z tym problemów można jednak sobie poradzić, zwłaszcza że do dyspozycji mamy wykwalifikowany i profesjonalny serwis.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Az-serwis – naprawa notebooków Poznań.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *