Czy i jak możliwa jest zmiana Twojego operatora internetu

0
(0)

Okazuje się, że większość klientów w momencie nabywania usługi internetowej nie czyta dokładnie umów. Chcąc szybko załatwić wszelkie formalności i cieszyć się szybkim łączem często zapominamy o warunkach umowy.Najważniejsza jest dla nas cena, prędkość internetu oraz okres trwania umowy. Nie czytamy jednak warunków umowy, części dotyczącej praw, ale i obowiązków konsumenta, które w każdej umowie są zawarte.

Problem pojawia się najczęściej wtedy gdy na rynku pojawia się nowa, tańsza i lepsza oferta, z której chcemy skorzystać. Oczywiście, każdą umowę możemy rozwiązać, bo mamy do tego prawo jednak bardzo często musimy zapłacić za to wysoką cenę.

Najczęściej operatorzy usług internetowych zabezpieczają się i oferując dostęp do internetu dołączają pakiet usług dodatkowych bądź udostępniają „promocję” – w takim przypadku trudno jest się rozstać z usługodawcą bowiem trzeba ponieść koszty wszystkim opcji dodatkowych, takich jak abonament telefoniczny w przypadku internetu stacjonarnego czy zapłacić karę za zerwanie umowy na „preferencyjnych” warunkach.Aby uniknąć kłopotów i narażania się na straty finansowe w domowym budżecie najlepiej byłoby skorzystać z oferty, zgodnie z którą internet udostępniany jest na czas nieokreślony a za łącze telefoniczne nie płacimy żadnego abonamentu. Okazuje się, że taka oferta jest już dostępna na polskim rynku. To Dropss, nowa marka Netii a więc wiarygodny dostawca usług internetowych. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy dysponują łączem telefonicznym, ale nie chcą płacić na telefoniczny abonament – Dropss nie pobiera kosztów za kable, co wiąże się z oszczędnościami rzędu 30 zł miesięcznie. Co więcej, ten stacjonarny internet udostępniany jest bez żadnych lojalek i w oparciu o umowę na czas nieokreślony. W praktyce oznacza to możliwość rezygnacji z usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To świetna alternatywa na przykład dla drogiej Neostrady, abonament Dropssa to tylko 49,90 złotych miesięcznie, co przy fakcie braku limitu transferu danych i prędkości do 20 Mb/s wydaje się propozycją idealną.

 Od teraz zmiana operatora usług internetowych będzie dostępna bez stresu, strat pieniężnych i w dowolnym momencie kiedy tylko klient wyrazi taką chęć.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *