Jak zaoszczędzić na hotelu?

0
(0)

Planujesz wakacje, jednak przerażają Cię ceny hoteli? Nie martw się. Są na to sposoby, dzięki którym dużo zaoszczędzisz a twój pobyt w wymarzonym hotelu może się okazać tańszy niż wczasy na kempingu. Oto kilka wskazówek.Po pierwsze poważnie zastanów się nad terminem wyjazdu. Może nie warto rezerwować pokoju w samym środku sezonu turystycznego, lecz poczekać na wrzesień czy październik. Ceny są wtedy zdecydowanie niższe a pogoda jest jeszcze na tyle dobra, że pozwoli nam cieszyć się wakacyjnym słońcem. Często dany portal rezerwacyjny sam oferuje nam promocję na pobyt w jakimś hotelu, jednak tylko w określonym terminie. Powinniśmy więc być elastyczni, aby z takiej możliwości skorzystać.
Po drugie uważaj na to, gdzie rezerwujesz swój pobyt. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że ceny na poszczególnych portalach rezerwacyjnych różnią się od siebie i to często dość znacznie. Warto więc skorzystać z porównywarki cen np. HotelsCombined i upewnić się, który portal rezerwacyjny przedstawi nam najtańszą ofertę. Często można znaleźć coś nawet 50% tańszego niż dokładnie to samo na innym portalu. Często dzieje się też tak, że jeśli jakiś portal reklamuje się jako najtańszy a my znajdziemy na innym taką samą ofertę za jeszcze niższą cenę, to portal obniża nam cenę pobytu do takiej samej stawki jak ta, którą znaleźliśmy u konkurencji.

Po trzecie warto też zdecydować się na dłuższy pobyt w jednym i tym samym hotelu. Im większa liczba dni, które zarezerwujemy, tym  bardziej atrakcyjna cena, gdyż można liczyć na atrakcyjne rabaty. Czasami opłaca się rezerwować pokój w pakiecie razem z lotem na stronie internetowej przewoźnika. Można trafić na okazję i np. wykupić hotel 5-gwiazdkowy w cenie 3 -gwiazdkowgo .

Po czwarte dobrym pomysłem są oczywiście także zakupy grupowe. Na portalach takich jak Groupon czy MyDeal pojawia się bardzo dużo ofert na tanie pobytu hotelowe, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Warto także zerknąć na portale oferujące atrakcyjne kupony zniżkowe. Na promoszop.pl znajdziemy np. nawet do 50% zniżki na rezerwacje w HRS czy Wimdu. Warto więc regularnie śledzić stronę, aby nie przegapić żadnej naprawdę dobrej okazji.

Kolejnym ze sposobów na obniżenie kosztów pobytów w hotelu są tzw. hotelowe programy lojalnościowe. Polega to na tym, że klient zbiera punkty za każdą rezerwację a potem wymienia je na darmowe noclegi.

Na koniec, jeśli powyższe metody zawiodą albo będziemy zbyt leniwi żeby przeszukiwać szczegółowo internet, zawsze pozostaje nam zarezerwowanie hostelu albo skorzystanie z tzw. couchsurfingu.

 

 

 

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 0 / 5. Ocen: 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *