Dekoracje ogrodowe – nadają ogrodowi szlachetny wygląd

5
(1)

Ogród to najlepsza wizytówka Twojego domu – na pierwszy rzut oka świadczy o stylu, w jakim urządzasz swoją przestrzeń. Jak uczynić zielony zakątek
bardziej eleganckim? Dowiedz się, które dekoracje ogrodowe nadadzą mu szlachetności!

Dla relaksu i ozdoby

Urządzanie ogrodu warto zacząć od tych największych, a zarazem najbardziej praktycznych. Świetną dekorację ogrodu stanowić mogą wykonane z wytrzymałego, lekkiego oraz przystosowanego do różnych warunków atmosferycznych materiału meble technorattanowe, najlepiej w całym zestawie. Wygodna, wyściełana poduszkami kanapa i stół ze szklanym blatem wprowadzą do ogrodu szyk i klasę, a jednocześnie stworzą dla Twojej rodziny i gości wymarzone miejsce do odpoczynku. Jak sprawić, by relaks był jeszcze bardziej błogi? Wstaw do ogrodu wygodne fotele o fantazyjnej formie, np. te o kształcie połowicznej kopuły, wiszące na aluminiowym stelażu. Misterną plecionkę elastycznego technorattanu z pewnością zaliczyć można do ciekawych dekoracji ogrodu. W celu uzupełnienia zestawu, do mebli dobierz elegancki pawilon – w stonowanych kolorach, zabudowany zależnie od potrzeb. Te najbardziej stylowe wyposażone są w okrągłą kopułę i zasłony, które po upięciu przywodzą na myśl antyczne kolumny bądź zdobienia lektyk.

Szykowne ozdoby w ogrodzie

Rolę użytecznej ozdoby do ogrodu pełnić może również wykonany z barwionego betonu grill, kolorystycznie dobrany do mebli. Uszlachetniony beton o zwiększonej odporności na wysoką temperaturę i naprężenia mechaniczne pozwoli palenisku służyć przez długie lata, a duże wymiary (nawet powyżej 2 metrów wysokości), czynią z niego atrakcję pełną majestatu.Dekoracje w ogrodzie warto uzupełnić mniejszymi, aczkolwiek przyciągającymi wzrok elementami. Od lat popularnością cieszą się figury zwierząt – ślimaków, żabek, sarenek, żółwi i rozmaitego ptactwa. Pamiętaj, że te w wersji eleganckiej wykonane są nie z kolorowego plastiku, a z fantazyjnie giętego metalu, który efektownie wygląda w pociągłych sylwetkach czapli czy żurawi.

Metalowe ozdoby ogrodowe dobrze prezentują się w towarzystwie niewielkich źródełek wodnych, np. wykonanej z kamiennych brył mini-fontanny, dodatkowo wyposażonej w podświetlające strumienie diody. Jeśli fontannę tego typu obudujesz własną kamienną kompozycją, dodasz jej naturalności.

Dekoracje do ogrodu w szczegółach

Czas zadbać o detale! Dobieranie najmniejszych elementów wyposażenia ogrodu sprawia najwięcej radości, a ze względu na niższe ceny, można je zmieniać co sezon.

W swoim ogrodzie przechowujesz kwiaty doniczkowe? Zmień donice na ozdobne, masywne, ponieważ w ciężkich, lecz prostych formach również kryje się elegancja. Wybierz kwietniki w podobnym tonie, a do świata zieleni wprowadzisz spójność i harmonię. By nadać ogrodowi szlachetności, unikaj dobierania dodatków we wszystkich kolorach tęczy – te stanowią domenę bardziej luźnego i wesołego stylu. Postaw na barwy klasyczne (raczej czerń niż biel), metaliczne i naturalne – brązy i szarości.

Idealnym wykończeniem ogrodowej aranżacji będą lampiony na świeczkę, które postawić można na stoliku bądź zawiesić na tarasie lub na drzewie. Ozdobne źródła światła stworzą klimatyczne tło dla wieczornego posiłku wśród zieleni. Eleganckie lampiony często znajdują się w działach metalowych ozdób do ogrodu. Nie zapomnij o lampkach ogrodowych! W mnogości barw i kształtów z pewnością znajdziesz takie, które dopasujesz do gustownego wystroju Twojego ogrodu. Ciekawe inspiracje urządzania ogrodu i praktyczne poradniki znajdziesz TUTAJ.

Nie jesteś w posiadaniu własnego kawałka zieleni? Nie martw się, balkon czy taras w samym środku miasta również mogą prezentować się gustownie, gdyż większość powyżej opisanych akcesoriów stanowić będzie świetne ozdoby tarasowe.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *