Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie na Netflixie

5
(2)

Netflix posiada bardzo wygodne aplikacje do oglądania filmów i seriali na telewizorach, tabletach, telefonach i komputerach. Wszystko działa całkiem sprawnie, ciężko się do czegoś przyczepić.

Jest jednak funkcja, która na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem fajnie, ale z czasem, w trakcie korzystania z aplikacji, zaczyna nas denerwować. Chodzi oczywiście o automatyczne odtwarzanie w aplikacjach Netflix, które wyświetla nam filmy i seriale w dwóch określonych przypadkach:

  • gdy skończyliśmy oglądać odcinek
  • gdy przeglądamy listę filmów i seriali

W pierwszym przypadku, po skończeniu odcinka, pojawia się odliczanie do pięciu sekund, po czym automatycznie odtwarzany jest następny odcinek. Ta funkcja to prawdziwy dramat dla wielbicieli napisów końcowych.

W drugim przypadku, Netflix wyświetla nam automatycznie zwiastun aktualnie zaznaczonego materiału wideo, co na pierwszy rzut oka sprawia całkiem przyjemne wrażenie dla użytkownika. Zamiast statycznego tła wyświetlane są często bardzo efektowne zapowiedzi filmów i seriali. Jednak w dłuższej perspektywie funkcja ta również denerwowała użytkowników.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie w Netflixie?

Jeżeli nie odpowiada nam jedna z wyżej wymienionych funkcji, możemy wyłączyć tylko jedną. Netflix dał nam możliwość oddzielnego wyłączania powyższych opcji.

Jak wyłączyć autoodtwarzanie na komputerze?

Aby wyłączyć odtwarzanie na komputerze:

  1. zaloguj się na swoje konto w serwisie Netflix (netflix.com)
  2. wejdź do zakładki „konto”.
  3. w sekcji „Mój profil” kliknij link do kolejnej zakładki: „Ustawienia odtwarzania”.
  4. zaznacz dwa checkbox-y, dzięki którym można wyłączyć autoodtwarzanie:
  • Automatycznie odtwarzaj kolejny odcinek na wszystkich urządzeniach.
  • Automatycznie odtwarzaj podglądy podczas wyszukiwania na wszystkich urządzeniach.
Netflix wyłączenia autoodtwarzania
Netflix autoodtwarzanie

Na skróty: wystarczy wejść na link: netflix.com/HdToggle

Jak wyłączyć autoodtwarzanie na telefonie?

Gdy korzystamy z aplikacji Netflix-a na telefonie, wystarczy zalogować się na swoje konto, kliknąć ikonę „więcej”, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu i kliknąć przycisk „Konto”.

Zostaniemy wówczas przekierowani na webową wersję Netflix-a, czyli dokładnie w to samo miejsce, co w przypadku zmiany na komputerze. Czyli w sekcji „Mój profil” -> „Ustawienia odtwarzania” -> zaznaczamy checkboxy

Przeczytaj także: Jak uratować zalany telefon?

Zmiana tego ustawienia dotyczy oczywiście tylko profilu, na który jesteśmy zalogowani. Zmiany w automatycznym odtwarzaniu będą zastosowane na wszystkich urządzeniach.

Wyłączanie auto odtwarzania w Netflix nie działa?

Użytkownicy Netflixa zgłaszali problemy po wprowadzeniu tej funkcji. Zdarza się tak, że autoodtwarzanie wciąż działa, pomimo wyłączenia tej funkcji w ustawieniach. W takim przypadku najlepiej wyłączyć aplikację i włączyć jeszcze raz.
Jeśli to nie zadziała to ponowne wylogowanie i zalogowanie powinno rozwiązać problem.

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 2

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

3 komentarzy odnośnie “Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie na Netflixie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *