Jak zrobić gifa? Gif ze zdjęć online.

5
(1)

Jeśli chcemy zrobić bardziej zaawansowane animacje w formacie *.gif, powinniśmy użyć programu do obróbki graficznej (programu typu GIMP czy PS). Jeśli jednak chcemy zrobić prostą animację, składającą się z kilku-kilkunastu klatek, możemy użyć jednego z narzędzi online. Jak zrobić gifa? Poniżej kilka przykładów.

Tworzenie animacji gif z efektami przejść

Do tworzenia gifów na własnym komputerze polecam darmowy program PhotoScape. Dzięki niemu możemy utworzyć animację z różnymi efektami przejść pomiędzy obrazkami, możemy ustawić czas zmiany obrazków, a przede wszystkim nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości obrazków.

Wcześniej wymieniony program możemy pobrać tutaj: Photoscape

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu PhotoScape klikamy w opcję AniGif

Następnie po lewej stronie okienka wybieramy katalog, w którym znajdują się nasze zdjęcia oraz poniżej zaznaczamy już same zdjęcia myszką lub zaznaczamy wszystkie (CTRL + A). Gdy już zaznaczyliśmy wszystkie zdjęcia, z których chcemy zrobić naszą animację gif, przeciągamy je do okienka po prawej stronie.

Następnie w okienku po prawej stronie ustawiamy rozmiar, czas przejścia, rodzaj animacji przejścia i inne parametry. Cały czas mamy dostęp do podglądu naszego gifa. Gdy już jesteśmy pewni, że animacja wygląda tak jak chcemy, zapisujemy.

Zobacz także: jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie w aplikacjach Netflix-a

Oto przykład animacji wykonanej właśnie w ten sposób:

Jak zrobić gifa online?

Wchodzimy na stronę picasion.com

Wybieramy z dysku zdjęcia, z których chcemy stworzyć animację. Musimy pamiętać o kolejności, w której chcemy je wyświetlać.

Na tej stronie możemy stworzyć animację składającą się tylko z 10 klatek, ale za to nie jest na niej umieszczany, żaden znak wodny. Aby dodać więcej niż 3 zdjęcia klikamy „Add one more picture”.

Ustalamy także rozmiar i prędkość animacji, czyli jak szybko będą zmieniały się zdjęcia. Po ustaleniu wszystkich atrybutów klikamy „Create animation”.

Nasz gif został stworzony i umieszczony na serwerze. Możemy już pobrać gotową animację, np. klikając na „Save this animation”.

W łatwy sposób możemy również edytować gifa online. Dzięki darmowym narzędziom online możemy między innymi: kadrować gify, zmieniać rozmiar, dodawać napisy, cenzurować itp.

W internecie jest mnóstwo podobnych stron, działają bardzo podobnie do przedstawionej powyżej. Wystarczy wpisać w google hasło typu: „gif online” czy „how to make gif online”.

Inne strony tego typu to:

makeagif.com
gifpal.com
gifup.com
130.lunapic.com
createagif.net
webestools.com

Jak zrobić animację gif z filmu na youtube?

Bardzo podobnie do animacji tworzonych z obrazków, a nawet prościej, bo zazwyczaj wklejamy tylko link z youtube-a, wybieramy przedział filmiku, z którego ma powstać gif i gotowe! Niestety zazwyczaj możemy tworzyć animacje z kilku do kilkunastu sekund filmiku, ale w większości przypadków powinno nam to wystarczyć.

Kilka stron tego typu

gifsoup.com
yt2gif.com
megaleecher.net

Zobacz także: Jak nałożyć znak wodny (watermark) na wiele zdjęć?

Podobał Ci się ten wpis?

Średnio 5 / 5. Ocen: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu

3 komentarzy odnośnie “Jak zrobić gifa? Gif ze zdjęć online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *